Coraz większymi krokami zbliża się podsumowanie kolejnego sezonu rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej. Finały Dywizji Mistrzowskiej Jesień 2019 odbędą się w dniach 7-8 grudnia w Rzeszowie. 

Rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Esportowej trwa w najlepsze. W dniach 18-20 października zainaugurowano kolejny sezon rozgrywek Dywizji Mistrzowskiej na WarmUP PGA w trakcie trwania Poznań Game Arena. Od 28 października w zmaganiach bierze udział 8 zespołów, podzielonych na dwie grupy, a z każdej z nich dwie najlepsze ekipy awansują do play-offów. Już teraz wiemy, że w Rzeszowie zobaczymy drużynę CLEANTmix, która do tej pory jako jedyna zapewniła sobie awans. Na finałach w Rzeszowie w sumie zagra 6 drużyn – dwie formacje otrzymają zaproszenia od organizatora. Informacja kto otrzyma dzikie karty póki co jest trzymana w tajemnicy, ale pewnie już niebawem zostanie ona podana. Rywalizacja o 130.000 złotych będzie toczyła się w dniach 7-8 grudnia.

Wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie G2A Arena w Rzeszowie. To najnowocześniejszy obiekt biznesowy w województwie podkarpackim. W ramach współpracy ogłoszonej podczas WarmUP PGA Jesień 2019 organizowany jest także konkurs “Dodaj epickości”. Osoba, która nagra najlepszy filmik konkursowy wygra podwójny bilet VIP, nocleg w hotelu, spotkanie z influencerami oraz zawodnikami, a na miejsce przyjedzie pojazdem opancerzonym. Pozostali uczestnicy będą mogli natomiast wygrać nagrody rzeczowe, w tym sprzęt komputerowy. Partnerami tegorocznych finałów Sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej są także PLAY, LOTTO, logitech G, G2A oraz forBET. 

Sprzedaż biletów na Finały Dywizji Mistrzowskiej Jesień 2019 już wystartowała i można je kupić pod tym adresem. Ceny jednodniowych biletów zaczynają się już od 20 złotych dla jednej osoby. Dostępne są także karnety dwudniowe oraz bilet Ekspercki, który umożliwi jego właścicielowi zobaczenie takich miejsc, jak studio realizacji, studio komentatorów, czy też pokoje rozgrzewkowe dla drużyn. 

Kibice, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, będą mieli możliwość śledzenia oficjalnej transmisji, zrealizowanej przez agencję gamingową Fantasexpo. Wszystkie mecze będzie można zobaczyć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu.