Mikstura w przedostatniej kolejce okazała się niepokonana. Fenomenalny bilans daje im pewny wyjazd na finały czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej – Jesień 2018. Jednak czy wystąpią przed publicznością?

Przedostatnia kolejka okazała się być całkowitą dominacją ze strony miksu Pawła „byali” Bielińskiego. Mikstura rozegrała cztery mecze, zgarniając komplet punktów. Jednak nie obyło się bez problemów. W spotkaniach z PACT oraz Izako Boars, Luz i spółka musieli wracać z bardzo niekorzystnego, lecz ich doświadczenie pozwoliło zachować im zimną krew. Komplet punktów zapewnił im pozycję samotnego lidera. Wciąż nie jest jednak pewne czy zakończą sezon zasadniczy na pierwszym miejscu – zagraża im AGO Esports, które w ostatniej kolejce może ich prześcignąć.

Ósmą kolejkę do udanych mogą zaliczyć również zawodnicy Codewise Unicorns. Jednorożce dzięki dwóm wygranych w końcu wskoczyły do najlepszej piątki, które gwarantuje im udział w finałowym gauntlecie. Jednak utrzymanie się na tej pozycji będzie zależeć głównie od ostatniego meczu na AGO Esports oraz tego jak w ostatniej kolejce poradzą sobie PRIDE, PACT czy Invizy Esport, które wciąż mogą prześcignąć podopiecznych Damiana „MdN” Kisielewskiego.

Tabela wygląda następująco:

  1. Mikstura (bilans: 12-4)
  2. AGO Esports (bilans: 10-2)
  3. x-kom team (bilans: 9-6)
  4. Izako Boars (bilans: 6-9)
  5. Codewise Unicorns (bilans: 6-9)
  6. PRIDE (bilans: 5-9)
  7. PACT (bilans: 5-5)
  8. Invizy Esport (bilans: 4-7)
  9. M1-Gaming (bilans: 3-13)
  10. Team Kinguin