Faza zasadnicza czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej Jesień 2018 za nami. Trzy zespoły są pewne występu na finałach LAN-owych w Gliwicach – Mikstura, AGO Esports oraz PACT.

Ostatnia kolejka okazała się być bardzo emocjonująca i aż do ostatniej rundy nie było wiadomo, kto znajdzie się na trzecim miejscu w końcowej tabeli. PACT dzięki świetnemu występowi ostatniego dnia pokonał x-kom team, a następnie dwukrotnie Invizy Esport i wygryzł ekipę Daniela „STOMPa” Płomińskiego z pozycji dającej pewny udział w finałach w Arena Gliwice. Przez to x-kom team będzie musiało powalczyć o czwarty slot umożliwiający wyjazd do Gliwic.

Najsłabiej w sezonie zasadniczym poradziły sobie ekipy PRIDE oraz M1-Gaming. Orły mimo bardzo dobrego początku, gdzie zagwarantowali sobie bilans 5-3 i przez pewien czas rywalizowali o pozycję lidera w tabeli z Miksturą, całkowicie nie poradziły sobie w dalszym etapie ligi kończąc ją z bilansem 6-10. Zawodników M1 od spadku uratowało Kinguin, które wycofało się z rozgrywek. Przez to zarówno PRIDE jak i „Miszcze” wystąpią w barażach.

A już jutro rozpocznie się faza pucharowa. Rozegrane zostaną pierwsze dwie rundy, które wyłonią ostatnią ekipę pewną wyjazdu do Gliwic. W pierwszym spotkaniu zmierzą się Codewise Unicorns oraz Invizy Esport, a następnie wygrany z tego pojedynku podejmie rękawicę x-kom teamu.