Mateusz „TOAO” Zawistowski i spółka okazują się najlepszą drużyną drugiej etapu Dywizji Mistrzowskiej w Polskiej Lidze Esportowej – Wiosna 2019. Klan Gadanych Głupot zapewnił sobie występ na finałach LAN-owych.

To była druga okazja drużyny Zawistowskiego w tym sezonie Polskiej Ligi Esportowej na awans do play-offów. Poprzednio w finale zostali pokonani przez Wisłę Płock, czyli zespół jego byłego kolegi z drużyny – Kubę „Markosia” Markowskiego.

Tym razem Klan Gadanych Głupot na swojej drodze najpierw wyeliminował dwie drużyny z LOTTO Dywizji Profesjonalnej, czyli EVOLVE i Vex.esport w dość łatwych meczach zakończonych wynikami 2:0. Następnie natrafili na skład z otwartych kwalifikacji, grający pod nazwą heheszki, który również nie mógł im zagrozić. Pierwszy wyrównany mecz zdarzył im się dopiero w finale na Izako Boars, w którym potrzebne były wszystkie trzy mapy aby wyłonić zwycięzcę. Dziki jednak nie podołały swoim przeciwnikom i po bardzo wyczerpującym boju uznali wyższość Klanu Gadanych Głupot wynikami Inferno 14:16, Nuke 16:9 oraz Train 16:5.

Oznacza to, że drużyna prowadzona przez Mateusza „TOAO” Zawistowskiego dołącza do AGO Esports, Aristocracy oraz Wisły Płock w play-offach. Finały LAN-owe odbędą się 6-7 lipca, lecz jeszcze nie ujawniamy miejsca turnieju. Natomiast następny etap Dywizji Mistrzowskiej rozpocznie się już 3 czerwca.