Ośmiornice przekreślają marzenia Izako Boars, które po raz kolejny nie poradziło sobie w finale Dywizji Mistrzowskiej. AVEZ awansuje na finały piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej!

AVEZ Esports od pewnego czasu ma kłopoty kadrowe. Po rozstaniu się z Krzysztofem „starkiem” Lewandrowskim nie zdecydowali się przyjąć kogoś w jego zastępstwo. Włodarze stwierdzili, że kolejne tygodnie miną pod znakiem testów nowych graczy. Zdecydowanie zadowoleni mogą być z Michała „Czapela” Czapli, który pozwolił im awansować na finały LAN-owe piątego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

Ośmiornice rozpoczęły zmagania w czwartym etapie Dywizji Mistrzowskiej dość klasycznie od wygranych na Bakłażany oraz EVOLVE. Następnie stanęli w szranki z zawodnikami Vex.esport. Mimo że spotkanie zakończyło się na dwóch mapach, nie można powiedzieć, że było jednostronne. Podopieczni Vincenta „VinSa” Józefiaka wykazali niesamowitego ducha walki, lecz to AVEZ okazało się lepsze dosłownie o odrobinę.

Ich decydującym przeciwnikiem okazała się drużyna Izako Boars. Dziki po raz trzeci znalazły się w finale któregoś z etapów Dywizji Mistrzowskiej i ponownie zmarnowały swoją szansę. Michał „crank” Krystyniak i spółka całkowicie zdominowali swoich rywali na pierwszej mapie, oddając im wyłącznie pięć punktów. Następnie na drugiej lokacji walka była bardziej zawzięta, lecz fatalna gra po stronie antyterrorystów uniemożliwiła IB powracać w drugiej połowie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (16:5 Overpass, 16:10 Train).

AVEZ Esport jest jedyną drużyną z LOTTO Dywizji Profesjonalnej, która awansowała na finały LAN-owe Polskiej Ligi Esportowej Wiosna 2019. Więcej informacji na temat tego wydarzenia opublikujemy już wkrótce.